Naprawa i modernizacja gramofonów

Słuchanie muzyki z płyt winylowych tworzy pewien specyficzny klimat.  Puryści twierdzą, że dźwięk pochodzący z gramofonu analogowego przewyższa jakością dźwięk pochodzący z odtwarzacza płyt kompaktowych i plików MP3. Po okresie lat 90-tych, po zachłyśnięciu się płytami CD, później MP3 następuje renesans gramofonów. Aktualnie gramofony zyskują coraz więcej zwolenników i używanie gramofonów staje się coraz bardziej modne.

 

NAPRAWA GRAMOFONÓW NASTĘPUJĄCYCH MAREK:

  • UNITRA, Fonica
  • Dual
  • Audio Technica
  • Sony
  • Denon
  • Technics
  • Pro-Ject
  • Nad
  • Marantz
  • Rega
  • Goldenote
  • Philips
  • Telefunken
  • Rotel
  • Sanyo

Na powyższej liście nie wymieniono marki Twojego sprzętu? Nie martw się, zadzwoń do nas, każdego dnia podejmujemy nowe wyzwania.

Gramofon Unitra Fonica po modernizacji
Gramofon Unitra Adam po modernizacji

  RENOWACJA I LIFTING WIZUALNY GRAMOFONÓW

Twój stary sprzęt stracił już dawny blask i daleko mu do określenia „stylowy”? Zmieniłeś wystrój salonu i kolor gramofonu nie pasuje do  obecnego? Dobrze trafiłeś. Na Twoje życzenie możemy unowocześnić, odmłodzić, odświeżyć Twój gramofon, tchnąć w niego nowe życie. Umów się z nami. Wspólnie coś wymyślimy!

 

 MODERNIZACJA

Modernizujemy gramofony pod kątem polepszenia jakości dźwięku. Po modernizacji gramofon nabiera nowego wymiaru. Pozbawiony jest wszelkich niepożądanych zakłóceń. Poprawiona jest przejrzystość, stereofonia, dynamika, stosunek sygnał szum, przesłuch między kanałami, charakterystyka przenoszenia. Przerobiony przez nas gramofon możesz podłączyć bezpośrednio do każdego wzmacniacza, amplitunera, kina domowego a nawet komputera. Dopasowujemy poziom dźwięku do poziomu innych źródeł takich jak odtwarzacz CD, tuner itd.

Próbka dźwięku gramofonu przed modernizacją:

 

Próbka dźwięku gramofonu po modernizacji:

 

Gramofony z rodziny GS461, GS463, GS464

GS-464 mahoń

Najbardziej popularne gramofony hi-fi na polskim rynku.
Gramofony przeznaczone są do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 i 45 obr/min. Są dostosowane do współpracy ze wzmacniaczem lub odbiornikiem radiowym wyposażonym w wejście dla gramofonu z przetwornikiem magnetycznym.
Gramofony wyróżniają się bardzo cienką drewnianą obudową (2,5cm) z prostym lekkim ramieniem. Cienki aczkolwiek w miarę ciężki talerz napędzany jest z silnika prądu stałego z elektroniczną stabilizacją obrotów za pośrednictwem paska. Dodatkowo w gramofonach takie funkcje jak płynna regulacja obrotów z kontrolą stroboskopową, układ antyskating, elektromechaniczne opuszczanie ramienia na płytę, samoczynne unoszenie ramienia po zakończeniu odtwarzania (podobnie przy zaniku napięcia w sieci). Front-panel: aluminium lub tworzywo sztuczne. Gabarytowo i stylistycznie dopasowane do tzw. dużej wieży. Szerokość 440mm. Produkcja z okresu lat osiemdziesiątych.

galeria

 

Gramofony z serii BERNARD GS-438, GS-460, GS-467, G 8010, ALTUS P-100

GS-438

Gramofony te różnią się od wyżej opisanych GS46.. jedynie grubym talerzem i masywnym aluminiowym ramieniem typu J. Występują w różnych odmianach kolorystycznych. Chassis metalowe lub wykonane z płyty drewnopochodnej. Front-panel: aluminium. Gabarytowo i stylistycznie dopasowane do tzw. dużej wieży. Szerokość 440mm. Natomiast GS 8010, GS 460, (ALTUS P-100 produkowany na eksport) jest dostosowany gabarytowo do mini wieży szerokość 350mm. Szerokość innych elementów wieży: wzmacniacz, tuner, deck, korektor grficzny wynosi 300mm.

galeria

 

Gramofony ADAM

0 ADAM GS-424

Gramofony ADAM GS420, GS421, GS424 GS435 są gramofonami klasy hi-fi przeznaczonymi do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych przy prędkościach 33 1/3 i 45 obr./min. We współpracy ze wzmacniaczem wyposażonym w wejście gramofonowe dla wkładki magnetycznej. Gramofony posiadają napęd bezpośredni talerza oraz półautomatyczne sterowanie ramieniem. Naprowadzanie ramienia nad płytę i opuszczanie realizowane jest ręcznie, natomiast uniesienie ramienia nad płytę, jego powrót do położenia wyjściowego na wspornik oraz wyłączenie napędu talerza po zakończeniu odtwarzania lub naciśnięcie przycisku „STOP” następuje samoczynnie. Elektromechaniczny układ tłumienia opuszczania ramienia zapewnia powolne, płynne opadanie igły na płytę oraz samoczynne uniesienie ramienia nad płytę w przypadku zaniku napięcia sieci. GS 420 i GS424 posiadają silnik liniowy natomiast GS 421 i GS 425 silnik krokowy. Gramofon ADAM jest uważany za jeden z najlepszych polskich gramofonów, a to dlatego, że jest jedynym polskim gramofonem z bezpośrednim napędem. Produkcja z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

galeria

 

Gramofony DANIEL i FONICA 1100

 DANIEL oliwka

Gramofony DANIEL i G-1100 FS są urządzeniami stereofonicznymi klasy hi-fi. Nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne (jak na ówczesne czasy-lata osiemdziesiąte), z zastosowaniem najnowszych układów elektronicznych zapewniało im równorzędne miejsce w wyrobach tego typu produkowanych przez najbardziej znane firmy światowe. Gramofony są przeznaczone do odtwarzania nagrań z płyt stereofonicznych i monofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 obr./min. dla płyt o średnicy 300 i 250mm oraz 45 obr./min. dla płyt o średnicy 175mm. Gramofon DANIEL przeznaczony jest do współpracy ze wzmacniaczami i amplitunerami z wejściem dostosowanym do współpracy z wkładką gramofonową magnetyczną. Gramofon G-1100fs ma wbudowany wzmacniacz mocy, do którego można podłączyć inne źródła dźwięku np. tuner. Do sterowania funkcjami gramofonu zastosowano sześć przełączników dotykowych (sensorów). Przez dotknięcie palcem płytek danego sensora następuje jego zadziałanie. Automatyczny system napędu ramienia zabezpiecza płyty i ostrze igły przed uszkodzeniem co zdarza się przy ręcznym manipulowaniu ramienia. Elastyczne zawieszenie zespołu ramienia wspólnie z talerzem na sprężynowych amortyzatorach eliminuje wibracje wpływające ujemnie na system odtwarzający ramienia. Talerz gramofonu napędzany jest silnikiem prądu stałego za pomocą paska gumowego. Obroty silnika stabilizowane są układem elektronicznym.

galeria

 

Gramofon G-601A

 GS 601 po renowacji2

Pierwszy polski gramofon stereofoniczny klasy hi-fi. Produkowany w latach siedemdziesiątych. Przeznaczony do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 obr./min.  oraz 45 obr./min. Gramofon G 601A przeznaczony jest do współpracy ze wzmacniaczami i amplitunerami z wejściem dostosowanym do współpracy z wkładką gramofonową magnetyczną. W pełni manualny. Talerz gramofonu napędzany jest silnikiem prądu stałego za pomocą paska gumowego. Obroty silnika stabilizowane są układem elektronicznym. Do kontroli obrotów gramofon wyposażony jest w stroboskop. Układ anti-skating zbudowany z ciężarka zawieszonego na lince.

galeria

 

Gramofon G 603 BERNARD

 G-603

 Gramofon typu G-603 jest urządzeniem stereofonicznym klasy hi-fi przeznaczonym do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych w tym również z pocztówek dźwiękowych. Posiada napęd paskowy przenoszony z silnika prądu stałego z elektroniczną stabilizacją prędkości obrotowej. Chassis gramofonu zawieszone jest elastycznie w obudowie na sprężynowych amortyzatorach , natomiast elementy regulacji umieszczono na sztywno zamocowanej listwie, pozwala to na eliminację wpływu drgań mechanicznych powstających podczas obsługi gramofonu. Sterowanie gramofonu ręczne przy pomocy przycisków i dźwigni. Podnoszenie ramienia odbywa się poprzez linkę w pancerzu.

 

Gramofon GS 434 BERNARD

GS-434

Gramofon stereofoniczny GS-434 jest urządzeniem klasy standard przeznaczonym do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 i 45 obr./min. Jest funkcjonalnym i prostym w obsłudze. Talerz gramofonu napędzany jest silnikiem prądu stałego za pośrednictwem paska gumowego. Obroty silnika stabilizowane są układem elektronicznym. W gramofonie zastosowano elektromechanizm umożliwiający tłumione opuszczanie i podnoszenie ramienia, oraz samoczynne unoszenie ramienia po zakończonym odtwarzaniu nagrania. Gramofon wyposażony jest we wkładkę gramofonową magnetyczną i może współpracować ze wzmacniaczem lub amplitunerem, które są przystosowane do współpracy z taką wkładką. Gramofon posiada obudowę drewnianą, chassis stalowe.

galeria

 

Gramofon  GS-203 EMANUEL

0 EMANUEL GS-203

 Stereofoniczny gramofon „klasy podstawowej” typu deck z wkładką piezoelektryczną, przeznaczonym do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 i 45 obr./min. Gramofon EMANUEL przeznaczony jest do współpracy ze wzmacniaczami i amplitunerami z wejściem dostosowanym do współpracy z wkładką gramofonową piezoceramiczną. Talerz gramofonu napędzany jest silnikiem prądu stałego za pośrednictwem paska gumowego. Obroty silnika stabilizowane są układem elektronicznym. Gramofon posiada elektroniczny autostop. Obudowa wykonana z drewna, chassis stalowe. Mechanizm bliźniaczy z mechanizmem gramofonu ARTUR.

 

Gramofon GWS-303

0 GWS-303

 Stereofoniczny gramofon „klasy podstawowej”  z wkładką piezoelektryczną, przeznaczonym do odtwarzania nagrań z płyt monofonicznych i stereofonicznych o prędkościach obrotowych 33 1/3 i 45 obr./min. Gramofon ma wbudowany wzmacniacz mocy 2x3W.  Talerz gramofonu napędzany jest silnikiem prądu stałego za pośrednictwem paska gumowego. Obroty silnika stabilizowane są układem elektronicznym. Gramofon niemal w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Sprzedawany był w komplecie z drewnianymi głośnikami w latach osiemdziesiątych.

 

Radio-gramofon DONATINA

0 DONATINA

 Monofoniczny radio-gramofon „klasy podstawowej” produkowany był w latach siedemdziesiątych. Wkładka piezoelektryczna. Mechanizm taki jak w gramofonach BAMBINO.  Talerz napędzany silnikiem AC poprzez rolkę. Trzy prędkości obrotowe: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Elektryczny autostop.

 

Radio-gramofon  ŚNIEŻKA DMP-251

 0 ŚNIEŻKA DMP-251

 Monofoniczny radio-gramofon „klasy podstawowej” produkowany był w latach siedemdziesiątych. Wkładka piezoelektryczna.  Talerz napędzany silnikiem AC poprzez rolkę. Trzy prędkości obrotowe: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Elektryczny autostop.

 

Gramofon RATIONAL AUDIO

0 RATIONAL AUDIO    0 RATIONAL AUDIO2

Bardzo ciekawa, spartańska i nietypowa konstrukcja gramofonu. Audiofilski gramofon, w pełni manualny z napędem paskowym. Nie ma autostop, brak szybkiej zmiany obrotów. Prędkość 33 i 45 obr./min. Zmiana prędkości odbywa się poprzez ręczne przestawienie paska na właściwą rolkę. Gramofon z ramieniem liniowym (tangencjalnym). Ramię tangencjalne to ramię przesuwające się liniowo tak aby utrzymywać wkładkę w kierunku stycznym do odczytywanego na płycie rowka. Chassis wykonane z płyty MDF. Brak pokrywy.

 

Gramofon AKAI AP-003

0 AKAI AP-003

 

Gramofon AKAI AP-206

 0 AKAI AP-206

 

Gramofon AKAI AP-821

0 AKAI AP-821

 

Gramofon BANG&OLUFSEN BEOGRAM 2202

 0 BANG&OLUFSEN BEOGRAM 2202

 

Gramofon DENON DP-297

 0 DENON DP-297

Jest to gramofon niemalże w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Wyprodukowany w Chinach pod nazwami znanych producentów DENON, SONY, PIONEER itp. Gramofon estetycznie wykonany. Zwięzła, kompaktowa konstrukcja. Tyle dobrych słów można o nim powiedzieć.

Gramofon nie spełnia podstawowych parametrów odtwarzania płyt winylowych, np, kilkakrotnie przekroczony nacisk igły na płytę, brak układu antyskating itd., co skutkuje przyspieszonym zużyciem igły i cennych płyt winylowych. Jak już ktoś jest właścicielem, to zalecana jest modernizacja dla poprawy jakości dźwięku i ochrony cennych płyt winylowych. Nie polecam zakupu tego typu gramofonu.

Gramofon DUAL CS 505-3

 0 DUAL CS 505-3

 

Gramofon DUAL CS 620 Q

 0 DUAL CS 620 Q

 

Gramofon HITACHI PS-38

 0 HITACHI PS-38

 

Gramofon PHILIPS 047

 0 PHILIPS 047 2    0 PHILIPS 047

 

Gramofon PHILIPS

 0 PHILIPS    0 PHILIPS-1

 

Gramofon SABA PSP 240

 0 SABA PSP 240    0 SABA PSP 240 1

 

Gramofon SABA PSP 780

0 SABA PSP 780    0 SABA PSP 780 (2)

 

Gramofon SONY  PS-FL1

0 SONY PS-FL1    0 SONY PS-FL1 1

Gramofon typu szuflada. Szerokość 430mm.  Solidna metalowa obudowa. Jeden z niewielu gramofonów, na którym można postawić inne elementy wieży (magnetofon, wzmacniacz, tuner itd.). Gramofon w pełni automatyczny. Posiada napęd bezpośredni. Obroty 33 i 45 obr/min.

 

Gramofon SONY PS-LX231

0 SONY PS-lx231 

 

Gramofony TECHNICS serii SL1200

0 TECHNICS SL-1210MK2    0 TECHNICS SL-1200MK2

 Profesjonalne gramofony dla DJ-ów zarówno radiowych jak i klubowych. Produkowane od 1972r. Gramofony Technics serii 1200 ustanowiły klasę samą w sobie. Napęd bezpośredni. Obroty 33 i 45 obr/min. Soft-touch przycisk START-STOP. Duży moment obrotowy, przez co gramofon posiada szybki start i stop.

Gramofon TECHNICS SL-1710MK2

 0 TECHNICS SL-1710MK2

 

Gramofon TECHNICS SL-DL5

 0 TECHNICS SL-DL5 3    0 TECHNICS SL-DL5 2    0 TECHNICS SL-DL5

 Gramofon z ramieniem liniowym (tangencjalnym). Ramię tangencjalne to ramię przesuwające się liniowo tak aby utrzymywać wkładkę w kierunku stycznym do odczytywanego na płycie rowka. Ramię napędzane silnikiem DC. W pełni automatyczny sterowany mikroprocesorem. Napęd bezpośredni. Prędkości 33 i 45 obr./min. Obudowa wykonana w dwóch kolorach: srebrny i brązowy z tworzywa sztucznego. Szerokość 430mm.

 

Gramofon TECHNICS SL-Q3

 0 TECHNICS SL-Q3

 

Gramofon TECHNICS SLQ33

 0 TECHNICS SL-Q33    0 TECHNICS SL-Q33-1

 

Gramofon TECHNICS SL-QD33

 0 TECHNICS SL-QD33

 

Radio-gramofon TELEFUNKEN 4525

 0 TELEFUNKEN 4525

 

Gramofon TELEFUNKEN HS800

 0 TELEFUNKEN HS800

 

Gramofon TELEFUNKEN PARTY HIT

 0 TELEFUNKEN PARTY HIT

 

Gramofon TELEFUNKEN T21

 0 TELEFUNKEN T21

 

Gramofon THORENS TD 320

 0 THORENS TD 320

 

Gramofon WG-417 STEREO LUX

0 WG-417 STEREO LUX 

 

Gramofon YAMAHA TT-300

 0 YAMAHA TT-300

 

Radio-gramofon WEGA 3213 hifi (gramofon DUAL 1210)

 0 WEGA 3213 hifi

galeria

 

Gramofon VESTAX PDX-2000

0 VESTAX PDX-2000

Dj’ski gramofon z krótkim prostym ramieniem, w zasadzie nadający się tylko i wyłącznie do scratchowania. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego. Napęd bezpośredni. Wysoki moment obrotowy silnika.